Quest International

قبلاً قول داده بودم که با توجه به اطلاعاتم در زمینه Network Marketing، تجارب خودم را از فعالیت در شرکت QuestNet بیاورم و بعنوان یک شخص بی‌طرف بررسی نمایم که آیا QuestNet در چهارچوب Network Marketing فعالیت می‌کند، یا نه.
در مطلب قبلی، چارچوبهای Network Marketing را برشمردم، و تعدادی از پارامترهای شرکتهایی را که در این زمینه فعالیت می‌نمایند را برشمردم، در این مطلب به بررسی کمپانی Quest International یا همان QI خواهم پرداخت.
ولی لازم می‌دانم بار دیگر این نکته را تکرار نمایم که من بعنوان یک وبلاگ‌نویس بی‌طرف به بررسی این مقوله می‌پردازم و توجهی به آنچه موافقان و مخالفان این شرکت عنوان می‌دارند، ندارم.

QI یک کمپانی چند ملیتی است که دفتر مرکزی آن در برج دسنترال پلازای هنگ کنگ واقع شده است. این کمپانی از سال 1998، فعالیت خود را شروع نموده است و امروزه 18 شرکت وابسته دارد که در 8 رشته مختلف به فعالیت می‌پردازند.
در سایت این کمپانی آمده است که QI از یک کلمه چینی Qi یا Chi گرفته شده است که به دم یا انرژی روحانی عالمگیری گفته می‌شود که به موجودات وجود خارجی (جسمانی) می‌بخشد. این کلمه در آئین تائوئیسم به معنای انرژی زندگی است.
همچنین در این سایت آمده است که کمپانی مادر (QI) رهبری و حمایت گروه شرکتهای 18گانه را بر عهده دارد. که همه آنها از یک بینش الهام می‌گیرند: «به عنوان معتمدترین شریک تجاری افراد و سازمانهای طرف قراردادمان، شناخته شویم.»
آقای Vijay Eswaran (مدیرعامل QI) در پیامی مشتریان خود را خطاب قرار می‌دهد و می‌گوید: «ما مشتریان‌مان را در راس همه امور قرار می‌دهیم. آنها شرکای مستقل ما هستند، و تعیین‌کننده تصمیمات بلندمدت و ضامن موفقیت شرکت می‌باشند. ما به برنامه‌های مختلف و سرمایه‌گذاری در پروژه‌های عظیم و سودآور ادامه خواهیم داد و طعم موفقیت را به شرکایمان خواهیم چشاند.»
امّا بد نیست نگاهی گذرا به شرکتهای 18گانه QI داشته باشیم. من در اینجا این 18 شرکت را در 8 رشته‌ای که فعالیت می‌نمایند، با توجه به اطلاعات موجود در سایت QI مورد بررسی قرار می‌دهم:

E-Commerce and Interactive Marketing
تجارت الکترونیک و بازاریابی شبکه‌ای

QuestNet ltd.

QuestNet عضو پرچمدار گروه QI است. این شرکت پس از موقعیتهایی که شرکتGoldQuest International ltd. بدست آورد، بوجود آمد.
QuestNet توزیع محصولات کلکسیونری و جواهرآلات شرکت GoldQuest ، عضویت سفرهای تفریحی شرکت Quest Vacation، محصولات ارتباط تلفنی شرکت Quest Technologies و همچنین محصولات مالی شرکت Quest Financials را از طریق بازاریابی شبکه‌ای یا Network Marketing بر عهده دارد. در حال حاضر QuestNet تنها عضو شرکتهای 18گانه QI می‌باشد که بصورت Network Marketing فعالیت می‌نماید. و آنچه امروزه در ایران با نام شبکه بازاریابی GoldQuest شناخته می‌شود در حقیقت شبکه بازاریابی QuestNet می‌باشد.
این شرکت در حال حاضر توسط شبکه گسترده‌ای از دفاتر کاری و نمایندگی‌ها در هنگ‌کنگ، اندونزی، مالزی، فیلیپین، سنگاپور، تایلند، امارات متحده عربی،هند، تایوان و کره به آموزش و حمایت از اعضای شبکه بازاریابی خود می‌پردازد.
در مورد این شرکت در ادامه بیشتر خواهم نوشت. همچنین برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به http://www.quest.net/ مراجعه نمائید.

Luxury and Collectible Products
محصولات کلکسیونی و لوکس

GoldQuest International ltd.

یکی از بزرگترین توزیع‌کنندگان محصولات کلکسیونی و جواهرآلات در سطح جهان می‌باشد. محصولات این شرکت شامل سکه، گردنبند، ساعت و سایر جواهرآلات با ارزش می‌باشند که از طلا، نقره یا پلاتین ناب طبیعی ساخته می‌شوند. همه محصولاتی که به سفارش GoldQuest ساخته می‌شوند منقش به شمایل، مکان یا یک رویداد مهم تاریخی است. شرکت بنا به عرف موجود کیفیت و مرغوبیت ساعتها و سکه‌ها را به تائید بانک مرکزی کشورهای مختلف می‌رساند. عمده سفارشات GoldQuest را یک شرکت آلمانی به نام BH Mayer انجام می‌دهد، که یکی از پنج ضرابخانه معروف Mint در دنیا می‌باشد.
شرکت GQI در ابتدا به عنوان یک شرکت بازاریابی شبکه‌ای، برای فروش محصولات کلکسیونی و جواهرآلات محسوب می‌شد ولی بعدها بخش بازاریابی آن بعنوان یک شرکت مستقل با نام QuestNet تفکیک گردید.
برای کسب اطلاعات تکمیلی می‌توانید به وب‌سایت این شرکت به آدرس http://www.goldquest.com/ مراجعه نمائید.

JR Mayer Collections ltd.

یک شرکت تخصصی در زمینه الماس‌های کمیاب و سنگهای قیمتی، ساعتهای باارزش و محصولات کلکسیونی می‌باشد. JRMC در از سال 2000 میلادی به عنوان یک خرده فروش Online ظاهر گردید. و امروزه نقش عمده‌ای در طراحی محصولات GoldQuest دارد. JR Mayer یکی از معدود توزیع‌کنندگان منتخب سری سکه‌های بازی‌های المپیک 2004 آتن بود.
اطلاعات تکمیلی را می‌توانید از http://www.jrmayercollections.com/ بدست آورید.

Financial Services & Corporate Investments
سرمایه‌گذاری و خدمات مالی

Q Asset Investment ltd.

بازوی اتصال‌دهنده شرکتهای گروه QI می‌باشد. این شرکت عمده نیازهای مالی گروه QI را از طریق سرمایه‌گذاری در پروژ
ه‌های مختلف تامین می‌نماید.
اخیراً Q Asset Investment در پروژه‌های زیر سرمایه‌گذاری نموده است:
– AsiaStar Telecom: یک تهیه‌کننده خدمات ارتباطی تجاری بین‌المللی که بیش از 500 کمپانی در چین از آن بهره می‌برند.
– Voyage Television: یک کانال تلویزیونی آسیایی که به توصیفات سفرهای تفریحی و فروش بسته‌های مسافرتی اقدام می‌نماید.
– QI Properties: شرکت سرمایه‌گذاری در مالزی، تایلند و هند.
– Deepam TV and Broadcast Media: یک ایستگاه تلویزیونی قومی در انگلستان که بینندگانی در استرالیا، نیوزلند، اروپا و خاورمیانه دارد.
– QI Comm ltd.: یک شرکت پیشرو در زمینه ارتباطات که در لندن واقع شده است.
– Ferntea ltd.: یک کمپانی واقع در سریلانکا که در زمینه صادرات چای، حمل و نقل و صنعت توریسم فعالیت می‌کند.
این شرکت همچنین سرمایه‌گذاری‌های دیگری در صنعت بانکداری، هتل‌ها و خرده‌فروشی‌های مختلط انجام داده است.

Q Financials ltd.

متولیان این شرکت معتقدند: «راههای زیادی برای موفقیت وجود دارد، که بسیاری از آنها فقط برای کسانی باز است که درون‌بینی و بینش دارند.» بر همین اساس این شرکت در پی یافتن موقعیتهای سرمایه‌گذاری مناسب برای مشتریان خود می‌باشد تا به آنان در راه رسیدن به موفقیت یاری رساند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه نحوه کار این شرکت می‌توانید به http://www.qfinancials.com/ مراجعه کنید.

Quest PayNet ltd.

این شرکت بازوی ارتباطی اصلی بین شرکت GoldQuest و یک شرکت تامین‌کننده خدمات پرداخت اینترنتی آلمانی‌الاصل بنام e-business-on.net می‌باشد. همکاری مشترک این شرکتها در بازاریابی بین‌المللی و شیوه‌های پرداخت معاملات موجب شده خریداران با سهولت، سرعت، اطمینان و امنیت معاملات اینترنتی‌شان را انجام دهند. مشتریان Quest PayNet از مزیتهای فراوان این شرکت از جمله بازپرداختهای کلی و جزئی، بازپرداخت مکرر، بازپرداخت با تاخیر، صورت‌حساب‌های خودکار، پرداخت توسط کارتهای اعتباری و کارت Debit و ATM و چک از طریق اینترنت برخوردار می‌شوند.

Media Works
کارهای رسانه‌ای

Quest Productions

یک شرکت تولید و طراحی محصولات و خدمات ویدئویی، از جمله تولید و طراحی لوگو، آگاهی، بروشور، تلویزیون کابلی، CD، DVD و… می‌باشد. این شرکت به دنبال یافتن فرصتهای مناسب در زمینه برنامه‌های سرگرم‌کننده، تولید محتوای رسانه‌ای و… می‌باشد.
برای آشنایی با محصولات این شرکت می‌توانید به http://www.questprod.net/ مراجعه کنید.

Quest Entertainment ltd.

QE در سال 2004 برای سرمایه‌گذاری در زمینه تفریح و سرگرمی تاسیس شد. این شرکت می‌کوشد تا سرگرمی‌های متنوع و جذابی را برای تمام سنین با فرهنگ‌های متنوع ایجاد و ارائه نماید.
برای کسب اطلاعات تکمیلی در رابطه با این شرکت می‌توانید به وب‌سایت آن به آدرس http://www.qe-ltd.com/ مراجعه نمائید.

Image Quest ltd.

این شرکت در زمینه ارتباطات استراتژیک فعالیت می‌نماید و خدمات ارتباط جمعی را به گروه کثیری از افراد ارائه می‌کند. از جمله این خدمات، برنامه‌ریزی PR، تحقیقات بازاریابی، مدیریت بحران، راههای کسب اعتبار و… می‌باشد.

Technology
تکنولوژی

Quest Technologies Global (Pte) ltd.

QT یک شرکت تکنولوژی پویا و متخصص در زمینه خدمات ارتباطات تلفنی می‌باشد. تمرکز QT، روی محصولات Telecome و خدماتی است که کاربران را قادر می‌سازد هزینه مکالمات بی‌المللی راه دورشان را بسیار کاهش دهند. محصولات اصلی شرکت عبارتند از Quest Talk (یک سرویس‌دهنده IDD پیشرفته) و iConnect (یک سرویس ارتباط راه دور).
برای آشنایی با محصولات اصلی این کمپانی می‌توانید بطور جداگانه به سایتهای آنها به آدرسهای http://www.questtalk.com/ و http://www.iconnect-ltd.com/ مراجعه کنید.

QI Comm Limited

QI به کمک محصولات شرکت معتبر Telecome انگلیس توانسته گام موثری در جهت رشد بردارد. QI Comm یک تامین‌کننده و توزیع‌کننده تخصصی ارتباط تلفنی دیجیتال است. مشتریان این شرکت اپراتورهای بین‌المللی، اپراتورهای تلفن‌های همراه، اپراتورهای Swichless، و سازمانهای خصوصی می‌باشند. خدمات این شرکت شامل تامین شبکه‌های چندکاره (Multi Service) و انتقالات نوری و… می‌باشد.
آدرس سایت اینترنتی این شرکت http://www.qicomm.com/ می‌باشد.

Business Consultancy and Strategic Planning
مشاوره‌های تجاری و تصمیمات استراتژیک

Quest Strategies ltd.

QS یک واحد سرمایه‌گذاری استراتژیک وابسته به گروه شرکتهای QI می‌باشد که پروژه‌های سرمایه‌گذاری منتخب را برای QI و سایر مشتریان خود تامین و اجرا می‌کند. خدمات QS شامل مشاوره سرمایه‌گذاری و مطالعات مرتبط، توسعه محصول و بازار و… می‌باشد.
برای مطلع شدن از نحوه کار شرکت می‌توانید به http://www.queststrategies.com/ رجوع کنید.

Training and Education
آموزش و تمرین

V-Team ltd.

این تیم بازوی اصلی بازاریابی و مدیریت شبکه QI می‌باشد. V-Team
حمایت‌های حرفه‌ای جهت زیرسازی شبکه رو به رشد QI را انجام می‌دهد. همچنین V-Team با برگزاری برنامه‌های آموزشی برای بیش از نیم میلیون لیدر مجموعه‌های بازاریابی شبکه‌ای QuestNet سعی می‌کند تا با تربیت تیم‌های مدیریتی حرفه‌ای افراد را برای رویارویی با چالش‌های این تجارت پویا آماده کند.
این شرکت با هدف رساندن افراد به بالاترین پتانسیل‌شان از طریق رشد تجارت و شیوه زندگی تشکیل یافته است. هر ساله V-Team حدود 30 کنفرانس آموزشی در سراسر جهان برگزار می‌کند، که دو کنفرانس اصلی آن به مدت 7 روز با شرکت بیش از 1000 نفر برگزار می‌گردد. اغلب این کنفرانس‌ها به شیوه رهبری و تقویت کارهای گروهی می‌پردازند.
خبرها و اطلاعات مربوط به این تیم را می‌توانید از سایت رسمی آن به آدرس http://www.v-team.net/ بخوانید.

GITA International (S) Pte ltd.

GITA یک موسسه آموزشی جهانی می‌باشد که جهت آموزش به شرکای تجاری QuestNet و کارمندان QI تشکیل یافته و ارتباط نزدیکی با V-Team در برگزاری دوره‌های آموزشی سالیانه دارد. دوره‌های آموزشی و مدارک معتبری که GITA ارائه می‌کند، افراد را با مهارتهای کاربردی برای رسیدن به سطوح عالی در تجارت آماده می‌سازد. آموزش‌های الکترونیک از راه دور GITA امکان دسترسی به این منبع را از سراسر جهان امکان‌پذیر کرده است.
برای دیدن سرفصلهای آموزشی GITA می‌توانید به http://www.gitaworld.biz/ مراجعه کنید.

Resorts and Holidays
امکانات سیاحتی و اقامتی
Quest Leisure ltd.
این شرکت می‌کوشد تا زندگی بهتر و شادتری را برای مشتریان خود بسازد. Quest Leisure با خدمات تفریحی و مهمانداری خود می‌کوشد تا همه نوع امکانات از جمله طراحی، برنامه ‌ریزی و هماهنگی انواع سفرهای تفریحی، سیاحتی، کاری، ماجراجویانه و… را برای مشتریان خود انجام دهد و در سفرها نیز انواع خدمات، حتی کرایه اتومبیل را برای آنها فراهم آورد.

Quest Vacation International

QVI امکانات تفریحی و اقامتی بی‌نظیری را برای مشتریان خود فراهم نموده است. مشتریان با خرید محصولات این شرکت علاوه بر امکانات رفاهی خود شرکت QVI، می‌توانند از امکانات شرکت RCI که طرف قرارداد این شرکت بوده و سرویس‌های مسافرتی و تفریحی بسیار عالی ارائه می‌دهد، نیز استفاده کنند. همکاری با RCI که یک تامین‌کننده برجسته در زمینه خدمات و امکانات تفریحی در صنعت جهانگردی می‌باشد، این فرصت را برای اعضای QVI فراهم نموده است که به بیش از 4000 مکان اقامتی در 120 کشور دنیا دسترسی پیدا کنند.
برای کسب اطلاع از انواع خدمات این شرکت می‌توانید به http://www.questvacation.com/ مراجعه کنید.

Quest Resorts ltd.

این شرکت برای مشتریان خود و اعضای QVI امکانات اقامتی در بانکوک، ساموی و تایلند فراهم می‌آورد. تفاوت آن با QVI در آن است که امکانات اقامتی که این شرکت ارائه می‌دهد از آنِ خودِ QI می‌باشد و با سازمانهای دیگر همچون RCI مشترک نیست.
متولیان این شرکت وعده داده‌اند که با توجه به برنامه‌های گروه QI و سرمایه‌گذاری‌های جدیدی که این گروه انجام خواهد داد، بزودی مشتریان می‌توانند از امکانات اقامتی در اروپا و آمریکا نیز بهره‌مند شوند.

Quest Travel ltd.

برای تکمیل خدمات QVI و QR، این شرکت خدمات و محصولاتی همچون بلیط‌های هواپیمایی، نقل و انتقالات هوایی، ماشین‌های کرایه‌ای و سایر خدمات را با قیمتی رقابتی را برای مشتریان خود فراهم می‌کند. Quest Travel یک بسته کامل راهنمای مسافرتی به نقاط مختلف جهان را منحصراً برای اعضای QVI، فقط با یک تماس تلفنی فراهم می‌نماید.

آنچه در بالا آمد، اطلاعاتی بود که من از کمپانی مادر QI، که شرکت QuestNet نیز عضوی از آن است، بدست آوردم. تمامی این اطلاعات کاملاً تائید شده و موثق هستند و از سایتهای رسمی شرکتها بدست آمده‌اند. در مطلب بعدی خواهم کوشید تا اطلاعات جامع‌تری را از QuestNet در اختیارتان قرار دهم.

Advertisements

برچسب‌ها:

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: